4 sporty, u kterých jde opravdu o život! Najdete odvahu?

Kdo již pravidelně sportuje, možná si jednou řekne, že chce otestovat sám sebe. Posunout své hranice. Vyzkoušet něco nového. Je to ale dobrý nápad? Přinášíme vám čtyři nejodvážnější sporty, které zvládnou asi opravdu jen největší milovníci adrenalinu.

Base jumping

Je to směska horolezectvím a skydivingem. Fanoušci tohoto sportu skáčou z nejrůznějších objektů, jako například vysoké budovy, mosty, skály či antény.

Musíte být však nejprve zkušeným parašutistou, musíte umět odhadnout výšku a ovládat padák.

Při tomto sportu je spíše obvyklé, že vás postihne úmrtí.

MMA

Bojová umění, je sport, u něhož nemáte zbraně, ale využíváte spíše všechny možné chvaty a údery. Cílem je co možná nejvíce simulovat situaci skutečného neozbrojeného střetu.

Zápasí se v osmi kategoriích, kdy ta nejnižší je do 56 kilogramů, nejtěžší a oficiálně nazývaná těžká váha, je do 120 kilogramů.

Motosport

Je nebezpečný už proto, že má tolik různých odvětví. Formule 1, motocykly, Nascar, Rally a spousta dalších. Každý tento závodní okruh může být pro pilota tím posledním, přestože současné bezpečností systémy dokáží nemožné.

Někteří dokonce přežili svou vlastní smrt.

Bouldering

I horolezci toužili posunout své hranice a tak si řekli, že z lezení bez lan udělají samostatný sport. Bouldering lze provozovat i v různých halách na malých stěnách, ale taktéž v přírodě na obrovských balvanech či skalách.