Proč muži na dovolené tolik trpí?

I když poslední den dovolené říkají „Škoda, že to tak rychle uteklo“, těší se domů jak nikdy jindy. Jistě, rybaření si užívají, ale dovolenou u moře s partnerkou a dětmi protrpí. Proč tomu tak ale je?

Ač můžete stát na nejkrásnějším místě světě, na vrcholu sopečného kráteru na ostrově Santorini a pozorovat dech beroucí západ slunce, všimnete si, že jediný, kdo vzdychá blahem, jsou ženy. Muži naopak pouze mlčí a zírají. V lepším případě do moře, v tom horším do mobilu. Nudí se a chtějí to mít za sebou. Čekají, až ženy nafotí dvě stovky fotek a mohli už jít. Na otázku od ženy, zdali se mu tady líbí odpovídá kladně, avšak záhy ihned doplňuje, že by už měli jít, jinak nebude místo v autobuse.

Z různých údajů vyplývá, že daleko častěji cestují ženy než muži. Muže můžeme potkat pouze u rodin s dětmi nebo u zamilovaného páru, kdy chudák ještě netuší, jak mu „válení u moře“ pošramotí vztah.

728x90

Hodně žen cestuji i samy nebo ve skupinkách. Party mladých dívek, různá seskupení maminek s dětmi, dvojice kamarádek a podobně. Nastává i podivné situace: muži, kteří se na dovolené ocitli, jednoznačně prohlásili, že v příštím roce už nic takového nedopustí.

Hádky situaci ještě víc zhorší

Slovo dovolená mají ženy spojeno s romantikou, krásou, pohodou a láskou. Ve skutečnosti ale tyto výrazy kazí sám muž, který způsobuje, že si žena nic z dovolené neužije. A jelikož jsou muži na dovolené proti své vůli, nastává velký problém. Jsou díky tomuto faktu nevrlí, unudění a žena, která to ihned zaregistruje, mu dá co pro to.

Velké horko jako zabiják nálady

Muži nemají rádi horko. Opravdu jen malé množství se dokáže válet na písečné pláži a neskuhrat u toho. Většina má raději nějaký sport – ať už je to plážový volejbal, plavání nebo potápění. Proto si můžeme povšimnout, že muži nejsou ani pořádně vidět – většina z nich totiž zůstává zalezlá na pokojích a apartmánech a tráví tak čas ne se svou partnerkou, nýbrž svou novou milenkou – s klimatizací.

Bylo by fajn, kdybychom vám tady napsali na závěr pár povzbuzujících vět. Třeba to, že vy jste určitě výjimka a vlastně celou dovolenou si užíváte v tónech romantiky a lásky. Bohužel dnes není apríl. Takže to je konec.

745x100