Dárky pro muže nejsou žádná věda

Má váš kamarád narozeniny, svátek nebo se kvapem blíží čas Vánoc a vy si kladete otázky, co mu dát? Je spousta variant, jak uctít a udělat radost každému muži. Na následujících řádcích se podíváme na top dárky určené právě mužům.

Darujte nezapomenutelný zážitek

Víte o tom, že váš kamarád, nebo tatínek má rád rychlá auta? Věřte tomu, že by jej jistě uctil například neskutečně rychlou jízdu na okruhu. Bude to pro něj zážitek na celý život a splníte mu tak jeho nejtajnější přání, o kterém se vám třeba ani nezmínil. Stejně by tomu mohlo být, pokud byste jej obdaroval třeba vstupenkou na veletrh či výstavu závodních automobilů.

Dalším zajímavým dárkem může být poukaz na tandemový seskok padákem. Pokud víte o tom, že vašemu kamarádovi nevadí výšky a rád by se podíval na svět z ptačí perspektivy, tento dárek mu udělá radost a zároveň prožije krásné chvíle v mracích. Podobně by tomu bylo i v případě, že byste mu věnoval let balonem. Váš kamarád by se mohl aspoň pár chvil cítit jako hlavní hrdinové knihy Julese Vernea Pět neděl v balonu.

I pro milovníky adrenalinových sportů existuje velké množství zážitků, třeba předplatné kurzů potápění, kurzů horolezectví a určitě vymyslíte i spoustu dalších podobných zážitků.

Dárek pro gurmána

Víte o svém kamarádovi, že si potrpí na výborném jídle a rád objevuje nové kombinace chutí? Nebo třeba i rád vaří? Věnovat můžete například poukaz do zajímavé restaurace, kde si pak může dát vše, co jej jen napadne a co zvládne sníst. Tyto restaurace často připravují nevšední pokrmy a váš kamarád tak může ochutnat jídla z celého světa.

Co se týče milovníka vaření, můžete mu věnovat hodiny vaření u významných českých šéfkuchařů, kteří mají jméno po celém světě. Naučí se připravovat různé potraviny na nový způsob, získají nové zkušenosti se servírováním pokrmů, ale také ocení i spoustu rad, které jim budou poskytnuty. Pokud však víte o tom, že váš kamarád raději vaří sám podle svého, věnujte mu několik zajímavých surovin, o nichž víte, že by je třeba rád vyzkoušel do pokrmů přidat.

Kuchtík také může ocenit novou kuchařku, v níž najde spoustu zajímavých receptů. Pokud víte, že má v oblibě určitou zahraniční kuchyni, zkuste mu sehnat kuchařku zaměřenou právě na jeho oblíbenou destinaci.

Zážitek pro milovníka piva

Chcete věnovat svému kamarádovi chvilku klidu, pohody a relaxace, a to vše ve znamení zlatavého moku s pěnou? Není to žádný problém. Na území Českého ráje se nacházejí pivní lázně. Pošlete sem svého kamaráda, bude moci pivo nejen pít, ale dokonce pocítí jeho ozdravnou péči i na vlastní kůži. V pivu se bude přímo koupat.

Pokud má váš kamarád zájem o historii pivovarnictví, nebo o výrobu piva samotného, budete moci uctít i jeho tajné přání. Mnohé pivovary poskytují možnost nahlédnout do výroby piva. Prohlídka pivovaru je pak většinou zakončena degustací tohoto výborného zlatavého moku.