Pravý gurmán se spokojí jen s tím nejlepším

Rádi si debužírujete na kvalitních pokrmech a k tomu si dáváte dobré víno? Tento článek je určen právě vám. Pojďte se podívat, jaké nápoje jsou na světě nejkvalitnější a jaká jídla patří k nejoblíbenějším. Nahlédněte do našeho malého průvodce, jenž vám představí svět na talíři a ve skleničce.

V současnosti jsou v kurzu kromě alkoholických nápojů také čerstvé ovocné a bylinné nápoje. Avšak ty ovocné a bylinné nápoje mají spíše v oblibě ženy. U mužů stále vyhrávají alkoholické nápoje.

Nejkvalitnější světová vína

Nejkvalitnější vína bychom nejčastěji hledali ve Francii, avšak i v našem prostředí můžeme ochutnat skvosty. Kvalitní vinařství však najdeme i v jiných státech, hojně rozvinuté je v Itálii, Maďarsku a možná vás překvapí, že i v Německu.

Nejslavnějším a nejvyhledávanější víno světa je pěstováno ve francouzském Burgundsku. Kde se pěstování a výrobě tohoto výborného moku věnovali již v dávném starověku. Právě zde mají kořeny odrůdy červených i bílých vín, a to zejména červeného Pinot Noir a bílého Chardonnay. Výrobu tohoto blahodárného chutného nápoje zde měří již na hektolitry.

Ve Francii však nalezneme i spoustu dalších vinařských destinací jako jsou například údolí řeky Rhony, posvátné Bordeuax a pochopitelně nesmíme zapomenout na asi nejslavnější oblast – Champagne. V Champagne jsou pěstovány tři druhy vinné révy, a to Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Neunieur.

Dalším státem, kde se pěstuje vinná réva, je Portugalsko. Právě zde má kolébku oblíbené portské víno. Toto víno získává již řadu let různá ocenění v mezinárodních soutěžích. Vína vyrobená v této oblasti oplývají výjimečnou chutí a rozhodně by neměla chybět na stole žádného gurmána.

Maďarsko také poskytuje nesčetné gurmánské zážitky, a to zejména díky výbornému tokajskému vínu. Toto víno si hojně oblíbili významní panovníci v Rusku, ale také – světe, div se – ve Francii. Ochutnejte je i vy, věřte tomu, že jistě nebudete zklamaní.

Nejoblíbenější světové pokrmy

České mlsné jazýčky stále více a raději brouzdají světem. Proto není divu, že se na českém stole objevují pikantní mexická a japonská jídla, sushi, pizza a spousta dalších podobná jídla. Některá již tak zdomácněla a stala se tak oblíbenými, že mnohdy ani nevíme, že země původu je v cizině. Tak tomu je například u námi oblíbených knedlíků, které mají dle všeho původ v Německu. A podobně tomu je i s italskými těstovinami, které si můžete dokonce i vyrobit sami doma.

Mnoho gurmánů si v klidu doma udělá sushi. Dá si do něj to, co mají rádi a užívají si výbornou chuť. Stejně tomu je i s italskou pizzou. I tu si můžete udělat doma sami, a to od těsta až po náplň. Opět si můžete zkombinovat vše, co vám chutná.

U mužů však hojně bodují masné pokrmy a bylo by hříchem nezmínit hamburgery. Ty jsou úplně nejoblíbenější. Můžete si je připravit sami doma dle vlastní chuti, nebo můžete vyrazit do specializovaných restaurací, kde vám je připraví. Pokud byste chtěli zažít typickou americkou atmosféru při jedení tohoto pokrmu, nechte si jej připravit v rychlém občerstvení a jako přílohu si objednejte hranolky.

Při svém cestování určitě objevíte velké množství chutí a pokrmů. Nebojte se experimentovat a případně si domů dovézt recept. Věřte tomu, že i tady v České republice, můžete sobě i svým přátelům s klidným svědomím připravovat zahraniční pokrmy. Pusťte se s chutí do objevování. Přejeme vám dobrou chuť.

Tags: ,