Nejžhavější automobilové novinky roku 2019

Foto Škoda auto

Máte rádi auta? Možná zbytečná otázka, kdo by totiž neměl! Jako každý rok, tak i v roce 2019 bude na trh uvedeno několikero zajímavých automobilových novinek. Pojďme se tedy společně na ty z našeho pohledu nejzajímavější chystané premiéry podívat podrobněji. 

Škoda e-Citigo 

Ať už se vám to líbí či nikoliv, tak alternativním pohonům patří budoucnost. Aktuálně je tím nejvíce trendy elektřina, což neuniklo pozornosti ani ve „Škodovce“ a ta tak letos přijde na trh s prvním elektromobilem. 

De facto se bude jednat o nástupce Volkswagenu e-Up!, který bude mít ve svých útrobách 37,7kWh baterii, díky níž by měl být schopen dosáhnout dojezdu až 270 km. Za relativně příznivou se pak dá označit plánovaná cenovka e-Citiga, ta by neměla být vyšší než půl milionu korun. 

Audi A3

Mezi českými řidiči oblíbený hatchback Audi A3 se letos dočká již čtvrté generace. Nový model slibuje o poznání líbivější design a to nejen, co se týče interiéru, ale výraznějších změn se dočkáme i v exteriéru, v němž by taktéž měla přibýt spousta technických vychytávek.   

Foto Audi.cz

Německá automobilka Audi spolu s modelem A3 představí i nový čtyřválcový turbomotor s objemem 2.0 litru a výkonem kolem 325 koní, jenž mu umožní zrychlit z 0 na 100 za méně než 5 vteřin a vyvinout rychlost až 250 km/h. Tudíž na své si přijdou i milovníci rychlé jízdy! 

BMW 8 Gran Coupé 

Ani druhý německý automobilový gigant nezůstává pozadu a krom nových modelů X6 a X3 M uvede i velmi dlouho očekávané BMW řady 8, jež bude chtít navázat na úspěch svého předchůdce z 90. let minulého století.  

Foto Bmw.cz

Bude se jednat o to nejluxusnější (společně s i8) a dle nás i designově nejzdařilejší, co bude možno ve standardní nabídce BMW nalézt, čemuž tedy plně odpovídá i základní cena startující lehce pod hranicí 3 milionů korun. Nedávno oznámené parametry tohoto vozu jsou však úctyhodné, například jeho sportovní verze bude mít výkon 530 koní a zrychlení z 0-100 km/h za 3,7 s, to vše při délce skoro 5 metrů a váze téměř 2 tun! 

Tags: ,