Jak vylepšit auto, až se jej rozhodnete prodávat?

Pokud se chystáte prodat své auto, určitě se ponasnažíte dostat za svůj vůz co nejvyšší sumu. Samozřejmě hraje v roli také model, rok výroby, najeté kilometry, ale také především technický stav. Jsou tu ale i maličkosti, které mohou cenu zvýšit. A které to jsou? Pojďte se s námi na to podívat!

Servisní dokumentace

Kdo by chtěl koupit automobil od někoho, kdo nemá svou dokumentaci v pořádku? Proto byste měli mít nachystané třeba faktury ze servisu, protokoly z STK nebo i servisní knížku. Plus pro vás bude, pokud si vedete vlastí záznamy o servisu!

Kartáčová myčka ne!

Umytí auta před prodejem je snad samozřejmostí. Ale stačí kartáčová myška? Spíše by to chtělo několikahodinové detailní čištění celé karoserie, rámů dveří a dalších míst. Dokonce by nebylo na škodu vyleštit lak.

Kola?

Ne nadarmo se říká, že kola dělají auto. Proto ta vaše by měla být krásně vyčištěná od prachu z brzd a nepoškrábaná od obrubníků! Šrám vznikne raz dva a oprava není zase tak drahá.

Kouříte? Více práce!

Pokud jste propadli tomuto zlozvyku – kouřit ve svém voze, musíte před prodejem zahladit stopy. Proto se připravte na mokré vysávání stropnice a dalších čalouněných částí s následným a správným výběrem vůně.

Motorový prostor potřebuje větší péči

Až k vám dorazí zájemce a otevře kapotu vozu, určitě chce vidět čistý a udržovaný motorový prostor, který by avšak měl odpovídat faktu, že se jedná o ojeté vozidlo. Prostor pod kapotou tedy vyčistěte, ale vyhněte se hloubkovému čištění. Můžete tím vzbudit podezření, že něco maskujete.

Povinná výbava

Pro někoho je to asi malicherný detail, ale i správná povinná výbava svědčí o tom, jak pečlivý majitel jste byl. Proto všechny potřebné náležitosti dejte do pořádku a přesvědčte se, že veškeré příslušenství se nachází na svém místě.

Tags: ,