Nejlepší dovolená s přáteli

Chystáte se vyrazit na dovolenou s přáteli? Váš volný čas, který strávíte společnými aktivitami a pobytem ve společných prostorách, byste měli užít zejména v radosti, spokojenosti a se spoustou legrace. My vám poradíme, kam na takovou dovolenou vyrazit. Doporučíme letní destinace, ale i ty zimní. Zkusíme vám navrhnout i nějaká místa, která můžete ve vybraném místě navštívit.

V létě za zábavou

Letní dovolená by měla být prožitá někde u vody. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Lipenská přehrada a Máchovo jezero. Můžete se zde ubytovat v kempech, kde je možné využívat i různých sportovních pomůcek. Lipenská přehrada vás potěší nejen úžasným koupáním, ale také možností výletu do korun stromů. Pokud jste to ještě nezkusili, můžeme vám to vřele doporučit, je to skvělý zážitek.

Máchovo jezero vás překvapí spoustou atrakcí, ale také pestrou škálou míst, které byste mohli při pobytu navštívit. Krajina je obklopena lesy, v nichž se nachází spousta památek, vyhlídek, ale také historických památek. Dominantou je hrad Bezděz. Přijďte se nadechnout čerstvého vzduchu a odneste si nevšední zážitky.

Doteď jste jezdili každý rok do zahraničí? Věřte tomu, že i doma v České republice si můžete užít neskutečné množství zajímavých zážitků. Najdete zde spoustu zajímavých úkazů, o nichž jste si do této chvilky mysleli, že jediná možnost, jak je zahlédnout a zažít na vlastní kůži, je vyjet do zahraničí. I tady v Čechách si můžete užít tropy v pravém smyslu slova. Objevíte spoustu zajímavých přírodních památek, ale i těch kulturních či architektonických. Naše země je bohatá, stačí jen chtít a toto bohatství začít objevovat.

Ač je to k nevíře i v Čechách můžete objevit takové přírodní jevy, jako je písečná poušť, gejzíry, tundra, českou Stonehenge, prales, nebo třeba i průzračná jezera. Kdo hledá, ten najde. Poznávejte naši zemi ve společnosti těch, které máte rádi.

V zimě na lyžovačku

Milujete sníh, protože rádi brázdíte kopce na lyžích, snowboardech, nebo sáňkách? Vydejte se za ním do hor, zde najdete ubytování, ať už v hotelech, nebo třeba i v soukromých domech. Obyvatelé horských letovisek jsou často připraveni na nápor turistů a jsou ochotni jim poskytnout střechu nad hlavou.

Nejoblíbenějšími místy, kam se vydávají milovníci zimních radovánek jsou například Krkonoše. Zde objevíte spoustu sjezdovek, od těch nejjednodušších, až po ty, na které se odváží jen opravdu zdatný lyžař. Zároveň však můžete počítat i s úchvatnou přírodou a výhledem do krajiny, jenž se dá často srovnat i s Rakouskem, či Itálií. Zároveň zde můžete navštívit i spoustu zajímavých památek, které dostávají oděné do zimního kabátku to správné kouzlo.

Dalším oblíbeným místem jsou Beskydy. Zde najdete nejen spoustu sjezdovek, úchvatnou přírodu a kouzelná místa, ale střetnete se zde například i s místním folklorem. Pokud však rádi putujete po stopách svých oblíbených filmů, neměli byste zapomenout navštívit Šumavu, kde se natáčely seriály s Tomášem Holým – Pod Jezevčí skalou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem.

K zahození však nejsou ani ostatní pohoří v České republice. I ta nabízejí pestrou nabídku míst, která potěší nejen lyžaře, ale také běžkaře a případně i vyznavače turistiky.

Závěrem

Poznávejte Čechy, kochejte se krásami, které se na jejich území objevují a věřte, že odteď už nikdy nebudete muset na dovolenou do zahraničí. Naše země vás výborně pohostí a přivítá vás s otevřenou náručí.