Kde se v Praze dobře najíst?

České hlavní město poskytuje nepřeberné množství možností, kde se člověk může dobře občerstvit. Abychom vám tento mnohdy nesnadný úkol v podobě výběru vhodné restaurace usnadnili, tak jsme si pro vás přichystali, na základě uživatelských recenzí z webu TripAdvisor, tipy na ta vůbec nejlepší pražská restaurační zařízení. 

Luxusní varianta 

Gallery 44 (Praha 1 – Staré Město, Karlova 44) 

Konceptem této restaurace sídlící v téměř samotném centru města a představující naprostou špičku pražské gastronomie, je snaha skloubit dohromady kulinářské a výtvarné umění. Na své si v Gallery 44 přijdou zejména milovníci kvalitních masových pokrmů, vychvalovány jsou recenzenty i zde nabízené dezerty. Jednou za čtvrt roku se navíc hosté mohou těšit i na návštěvu některého z předních zahraničních šéfkuchařů, který si pro ně pokaždé přichystá ty nejlepší jídla z kuchyně jeho regionu, aktuálně zde takto působí japonský kulinářský mistr Ohno Takehiro. 

Cenově příznivá varianta 

Sangam Indian Restaurant (Praha 8 – Karlín, Sokolovská 161/71) 

Obecně se indické restaurace řadí mezi ty, kde takříkajíc za málo peněz dostanete hodně muziky, Sangam je pak vůbec tou nejlépe hodnocenou z nich. Jídla, jejichž výběr je vskutku široký a pestrý, zde pro vás bude připravovat tým pod vedením šéfkuchaře Sarkara, jenž je specialistou na autentickou indickou kuchyni. Pokud tedy budete chtít v Praze ochutnat chuť orientu, navíc v překrásném interiéru, zvolením této restaurace rozhodně vedle nešlápnete. 

Levná varianta 

U Parlamentu (Praha 1 – Staré Město, Valentinská 52/8) 

V případě, že chcete zůstat věrný tradiční české kuchyni, ale zároveň za rozumnou cenu očekáváte vysokou kvalitu, tak lze jednoznačně doporučit návštěvu restaurace U Parlamentu, kde si krom dobrého jídla budete moci vychutnat například i točenou Plzeň. Vzhledem k vytíženosti tohoto podniku je však třeba počítat s lehce delší dobou čekání.