Netradiční sporty ideální pro hubnutí

Zvýšení pohybové aktivity představuje společně s úpravou jídelníčku nezbytný základ pro úspěšnou redukci tělesné hmotnosti. Existuje však několik činností, které jsou pro tyto účely vhodnější než ty ostatní. Krom těch klasických, jakými jsou například běh, tenis či jízda na kole, najdeme i celou řadu těch méně tradičních. No, a právě na ně se zaměříme na následujících řádcích. 

Ultimate frisbee (591cal/hod.) 

Frisbee se řadí mezi oblíbené venkovní kratochvíle lidí všech věkových kategorií. Jeho sportovní varianta – ultimate frisbee, při níž se 2 sedmičlenné týmy snaží pomocí přihrávek dopravit disk do soupeřovy koncové zóny, pak představuje nejen zábavný, ale zároveň i velice efektivní způsob, jak zhubnout. 

Racquetball (511 cal/hod.) 

Jedná se o sport velmi podobný squashy, který se hraje stejně jako jeho známější příbuzný v uzavřené místnosti s raketou a míčkem, byť tedy lehce odlišných rozměrů. Co však zůstává neměnné je skutečnost, že je při něm vyžadována dynamika a rychlost. Odměnou za toto nasazení vám pak ovšem bude více než 500 spálených kalorií za hodinu. 

Kickball (346 cal/hod.) 

Tento v České republice nepříliš známý sport, jenž je kombinací baseballu a fotbalu, se své popularitě těší především v USA. Nicméně pro snahu zhubnout je více než vhodným, protože při něm za hodinu v průměru spálíte téměř 350 kalorií. Navíc se obejdete zcela bez drahého vybavení, postačí vám pouze fotbalový míč a dostatečně velká louka. 

Curling (272 cal/hod.) 

Curling je kolektivním olympijským zimním sportem, jehož cílem je umístit kameny o hmotnosti bezmála 20 kilogramů do vyznačených cílových kruhů, blíže než učiní soupeř. Na první pohled se curling nemusí jevit jakožto fyzicky namáhavý, ovšem zdání klame, neboť zejména metení, kterým lze prodloužit dráhu dojezdu kamene až o několik metrů, vyžaduje značné fyzické úsilí.