Jak mít příjemné ráno

Na světě je málokdo, komu by se každý den vstávalo s radostí. Aby se pro vás však ranní vstávání stalo alespoň o něco pohodlnější, přinášíme vám pár tipů, díky kterým se vám bude vstávat o něco snadněji.

Dostatek spánku je základ

Nikomu se nevstává dobře, pokud je nevyspalý. Každý z nás potřebuje spát jinou dobu. Někomu stačí pár hodin, jiný potřebuje alespoň 7 sedm hodin, aby byl řádně odpočatý a vyspaný.

Většině lidí vyhovuje 8-9 hodin kvalitního spánku. Naše tělo potřebuje dostatek spánku, aby mohl správně pracovat a pokud mu ho nedopřejete, bude to znát na vašem výkonu, ale i na tom, jak se vám bude vstávat.

Nebojte se se spánkem experimentovat, protože jedině tak můžete zjistit, kolik hodin spánku vaše tělo skutečně potřebuje. Už jen to samotné vám pomůže k tomu, aby se vám lépe vstávalo. Aplikace pozná, kdy je vaše tělo v takové fázi spánku, která umožňuje snadné a bezproblémové probuzení v intervalu, který si sami stanovíte.

Zjistěte, jaké jsou fáze vašeho spánku, kdy spíte skutečně tvrdě a kdy naopak ne. Základ je chodit spát včas, usínat bez rušivých elementů. Ráno pak můžete vstávat v klidu o něco dříve a nestresovat se hned po ránu.

Vytvořte si ranní návyky

Člověku se určitě vstává líp, když ví, co ho přes den čeká a na co se může těšit. Někdo má rád běhání, někomu to prostředí nedovolí tak si rád zacvičí doma a někdo si třeba rád zamedituje. Každý by si zkrátka měl najít to své, čím si zpříjemní ráno.

Začínejte s čistým štítem

Když se ráno probudíte, měli byste mít pocit, že je před vámi nový den a už v něm není nic z toho včerejšího, tedy nebudete muset dohánět žádné resty a to jak v práci, tak v domácnosti. Vše potřebné, co potřebujete dokončit, si udělejte vždy večer před spaním.

Potřebujete si do práce nachystat svačinu? Připravte si ji už večer a na noc uložte v lednici. Večer byste si také měli připravit oblečení, ve kterém ráno vyrazíte do práce. Sami jistě víte, jak může být po ránu stresující hledání čisté košile a správných bot.

Vše si proto připravte již večer a ráno se tím už nebudete muset zabývat.

Nastartujte svůj skvělý den

Den je dobré zahájit lehkým jídlem, které je bohaté na sacharidy. Chybět by vám neměl ani dostatečný přísun tekutin a vitamínů. Vhodnou variantou je například sklenice ovocného džusu či sklenice vlažné vody s citronem, kterou vypijte ihned po probuzení. Můžete také popíjet šálek kvalitního čaje nebo svoji oblíbenou kávu.

Ačkoliv někdy možná nebudete mít chuť snídat, snažte se pokaždé sníst alespoň pár soust, aby se vaše tělo správně nastartovalo a vydržela vám energie po celý den. Dobré je například celozrnné pečivo, ovoce, zelenina, jogurt a podobně. Rozhodně se vyhněte tučným jídlům a sladkostem.