Skvělá zábava, nebo šílené riziko? Seznamte se s nejoblíbenějšími extrémními sporty

Připraveni na pořádnou jízdu? Pokud vás již omrzely klasické sporty a zatoužili jste po pořádné porci adrenalinu… máte ji mít! Připravili jsme pro vás seznam aktivit, které jsou neskutečně zábavné a extrémně rizikové. Kdo má rozum a pud sebezáchovy, raději se jim vyhýbá.

Heliskiing

Nechat se vynést vrtulníkem až na vrchol, seskočit a užít si pekelně rychlou jízdu na perfektním povrchu, to je sen mnoha milovníků lyžování. Heliskiing je ovšem na většině území Evropy zakázán. Budete si za ním muset skočit do severní Ameriky nebo na Nový Zéland.

Zorbing

Na kopec a hurá dolů. Při zorbingu v ničem jiném než v průhledné plastové kouli. Adrenalinová záležitost vznikla v USA a postupně se rozšířila do celého světa. Vyzkoušet si můžete i speciální varianty – k těm nejlepším patří zorbing na vodě.

Ledolezení

Až vás přestane bavit klasické lezení po skalách, vydrápejte se na zamrzlý vodopád či jiný ledem pokrytý povrch. Ledolezení je velmi atraktivní i u nás, v mnoha městech (např. v Liberci) vyrostly umělé ledové stěny. Rozhodnete-li si ho vyzkoušet v zahraničí, nezapomeňte si sjednat připojištění pro extrémní sporty.

Parašutismus

Možná se vám oproti exotičtějším sportům jeví poněkud nudně, ale jakmile budete ve vzduchu, srdce vám bude tlouct jako zvon. Seskok padákem je záležitost, která se vám do paměti otiskne na hodně dlouhou dobu. Ve výšce několika kilometrů nad zemským povrchem přijdete na jiné myšlenky a přehodnotíte žebříček priorit.

Potápění v jeskyních

Někdo si vystačí s ponorem do oceánu, někomu je to málo a raději obdivuje krásu jeskynních systémů. Lokalitou s největší koncentrací zatopených jeskyní a jezírek je Yuacatán v Mexiku.

Už jste se rozhodli, kterou z aktivit na příští dovolené vyzkoušíte? V každém případě si sjednejte připojištění adrenalinových sportů a nezapomeňte se ujistit, že se nechystáte provozovat sport na seznamu výluk.

Tags: