Vystavte své tělo na odiv

Máte problém se svou postavou a bojíte se pomalu jít i do bazénu? Je vám nepříjemné, když si vás lidé prohlížejí a zároveň závidíte mužům, kteří se pyšní pekáčky buchet na břiše, pevným pozadím, obrovskými bicepsy a užívají si obrovskou pozornost žen?

Pokud jste na obě otázky odpověděli kladně, začněte přemýšlet nad vhodnou taktikou, jak svou postavu změnit. Už jen tím, že si začnete klást otázky a hledat na ně odpovědi, uděláte velký krok kupředu ke splnění svého snu – získání krásné a pevné postavy, kterou byste mohli vystavovat na odiv celému světu.

Malý krok pro lidstvo, velký pro vás

Prvním krokem, který byste měli před cestou za vysněnou postavou učinit, by měla být kompletní změna jídelníčku. Měli byste vyřadit vše, co obsahuje vysoký obsah tuku. Nicméně mějte na paměti to, že tuk je pro vaše tělo důležitý, a proto byste jej měli v přiměřené míře přijímat nadále. Stejně tak je tomu s cukry. Pokud chcete vyvolat růst svalů, vaše strava by měla být bohatá na bílkoviny, ty fungují jako aktivátoři. Pochopitelně byste neměli zapomínat i na cvičení, bez kterého by to nešlo.

Kde mohu získat svalovou hmotu?

Jste rozhodnuti se sebou něco dělat? Vaše kroky by měly vést do posilovny, kde vám v počátcích poradí, jak efektivně cvičit, jak správně zapojovat určité svalové partie, jak si správně do svého tréninku zařadit cviky, které vám pomohou docílit toho, čeho byste rádi dosáhli, a v neposlední řadě vám poradí s výběrem některých preparátů, které účinně pomáhají v boji s tukem a s nabýváním svalové hmoty. Vysvětlí vám, jak složit váš trénink tak, aby nebyly extrémně zatěžovány některé partie a jiné naopak vynechávány.

Tato úvodní schůzka vám pomůže vyhnout se v budoucnosti některým chybám, které často vedou k bolestem a případnému poškození svalů. To byste určitě nechtěli. Pořádně tedy svému trenérovi naslouchejte a v budoucnu si nechte poradit od ostřílených kolegů v posilovně.

Chci posilovat doma

Pokud jste se rozhodli, že byste rádi posilovali doma, věřte tomu, že se budete muset obrnit velkou dávkou trpělivosti, a hlavně disciplinovaností s cílevědomostí. V domácím prostředí na vás může zaútočit prokrastinace, nebo dokonce lenost. Mějte tedy na neustále na vědomí to, že ve chvíli, kdy své tréninky přerušíte, bude velký problém se k zajetému rituálu cvičení vrátit zpět.

Pokud tomuto budete chtít předejít, utvořte si domácí posilovnu, kde budete sám, umístíte si tam maximálně MP3 přehrávač, který vám bude hrát písničky, které máte rádi, které budou podporovat vaše úsilí a které budou podněcovat vaše svaly k pohybu.

Závěrem

Ve chvíli, kdy svůj volný čas věnujete práci na svém těle, budete mnohem spokojenější, trpělivější a během několika měsíců se dostaví kýžený úspěch. Díky cvičení své tělo posílíte a zocelíte. Od této chvíle budou obdivné pohledy žen patřit i vám, nejen těm mužům, kterým jste v minulosti záviděli. Budete na sebe moci být patřičně hrdí za to, že jste dokázali něco, čeho jste obávali, že to není ve vašich silách.