Jak přežít tropy na pracovišti, ale zároveň vypadat stále stylově?

Letní období už je v plné síle a nás, jako každý rok, čekají další tropické teploty. To je sice dobrá zpráva, ale spíše pro děti, které si slunečné počasí mohou užívat u bazénu či na koupališti. Jak se s horkem mají poprat rodiče, které svazují přísná pravidla oblékání v práci?

Přírodní materiály jsou tím pravým ořechovým

Pokud vás v práci svazuje přísní dress code a ani v těch vedrech se kostýmu či obleku bohužel nevyhnete, pak je nejdůležitější zvolit takový, který bude z přírodního materiálu. Nejideálnější je vlna, len a bavlna. Avšak u lnu se setkáte s mačkavostí, kdy ale čeští muži ho mohou nosit s nenuceností a tím dosáhnou svého stylu. Bavlna je nejlepší kamarád u košil, proto se vyplatí do nich investovat. Navíc se správnou péčí vám vydrží roky. U mužů je lepší nosit spíše měkké límečky.

V případě, že máte v práci alespoň trochu volnější atmosféru, ženy poté mohou zvolit halenku v kombinaci s volně střiženými kalhotami či sukní. Musíte ale dbát na to, aby sukně byla lehce nad kolena. Halenku poté zvolte vzdušnou, nejlépe z hedvábí, které úžasně ochlazuje.

Kožené doplňky

U mužů je to s doplňky jednoduché. K obleku samozřejmě nepřipadá v úvahu nic jiného, než kožené uzavřené boty. Pokud zvolíte stejnobarevné hodinky či náramek, nic tím nezkazíte.

Určitě uděláte dobře, když po celém dni v práci si do kožených bot dáte dřevěné napínáky, ideálně cedrové. Dřevo pohltí vlhkost, cedr obuv provoní a bota si i tak zanechá svůj tvar a tím si prodlouží životnost.