Letní aktivity, u kterých se pobavíte a spálíte kalorie

Pokud se stoupající venkovní teplotou ztrácíte motivaci chodit do posilovny, máme pro vás pár tipů jak využít hezkého počasí, u kterého si zasportujete, pobavíte a zároveň spálíte kalorie.

Plavání

Plavání je nejsnazší prostředek, u kterého si můžete vyrýsovat postavu. Při plavání totiž zapojíte všechny svaly – od zad, hýždí, břicha až po nohy. Nečekejte ale, že při plavání zhubnete. Plavání vám totiž „jen“ pomůže ke zbavení podkožního tuku. Za jednu hodinu intenzivního plavání můžete shodit až 700 kalorií.

Plážový volejbal

U plážového volejbalu, který se hraje na písku, zapojujete do hry navíc plosky nohou, které se neustále musí přizpůsobovat nerovnému povrchu. Je možné, že zpočátku hry vás budou bolet nohy, avšak je tento sport pro klenbu chodidel velmi prospěšný a zdravý. Zapojíte také svaly v pažích, nohou, hýždích a na hrudi. Během jedné hodiny tohoto sportu můžete spálit až 750 kalorií.

Cyklistika

Cyklistika je velice dobrá pro lidi s nadváhou či problémovými klouby. Od rekreační jízdy na kole nezapojíte všechny svaly na těle, ale rapidně si zlepšíte svou kondičku. Nejvíce zapojíte svaly na nohou. Při jízdě na kole není tak důležitá doba jízdy, jako spíše rychlost. Například při osmikilometrové rychlosti za hodinu spálíte 180 kalorií, kdežto když pojedete závodním tempem, můžete se vyšplhat až na 1300 kalorií za hodinu.

Skateboarding

Jízda na “skejtu” je pro většinu lidí málo preferovaný sport. Ovšem i při této sportovní činnosti bez problému spálíte 450 kalorií za hodinu, kdy perfektně procvičíte dolní končetiny a současně k tomu natrénujete balanc a rovnováhu. Na začátek si potřebujete pořídit akorát kvalitní skate desku s příslušenstvím. Široký výběr skateboardů a veškerého příslušenství si vyberte třeba na skateshopu Ambassadors.eu.

Tenis a badminton

U tenisu a badmintonu si zlepšíte nejen svou kondici a posílíte svaly na rukou a nohou, ale i prostorovou orientaci, souhrn oka a ruky, zrychlíte své reakce a získáte více síly. Tenis napomáhá pro lepší flexibilitu kloubů a ocení ho i ti, kteří potřebují zlepšit kardiovaskulární zdraví. Tenis i badminton se pohybuje kolem 570 kalorií za hodinu.