Tipy, jak ochránit vlasy před sluncem, solí a chlorem

Letní období je pro naše vlasy vůbec největší zatěžkávací zkouškou z celého roku. Kombinace vody a chloru totiž dokáže zničit i ty nejkrásnější vlasy a udělat z nich nepoddajnou kštici bez lesku a síly.

Třepení konečků a lámavost vlasů způsobuje dlouhodobý pobyt na slunci. Narušuje se u vlasů povrchová vrstva vlasového vlákna, tzv. kutikula. Tím jsou vlasy křehčí sušší, více vypadávají a lámou se. Proto když k tomu přidáte ještě působení soli a chloru, pak je jasné, že to nevěští nic dobrého.

Mnohem více ale na tyto negativní vnější vlivy reagují barevné a odbarvené vlasy, přičemž u blond vlasů dochází k rychlejšímu „dredování“ a u černých vlasy mají problém s šisováním barvy.

Musíte tomu napomoct

Přestože vlasy mají stejně jako pokožka své přirozené obranné mechanismy proti ultrafialovému záření, při nadměrném vystavení na slunci a v kombinaci chloru se solí si poradit neumí.

Proto odborníci radí, aby vždy, kdy se budete „slunit“, jste schovali hlavu alespoň do polostínu, či si vzali klobouk nebo jinou pokrývku hlavy. Při stylingu vlasy pokud možno nefénujte a kartáčujte je pomalu a s citem. Šetrní buďte i u použití různých vlasových gumiček a spon.

Správný šampon

Přes léto používejte správné speciální vlasové přípravky s UV filtry. Dokáží vymýt chlor, slanou vodu, prach a dalších nečistoty. Vlasy poté navíc intenzivně regenerují a posilují.

Masky

Je vhodné, abyste během letního počasí dopřávali vlasům pravidelně speciální kůry v podobě masek, kondicionérů a zábalů. Tím bude povrchová struktura vašich vlasů chráněna.

Nakonec doporučujeme omezit přes léto obvyklé zkrášlovací procedury jako je například barvení či zesvětlování.