TOP 5 nejdražších piv světa

To, že jsou Češi největšími pijany piva na světě, je dávno známý fakt. Češi vedou každoročně všechny žebříčky spotřeby piva na hlavu. I když u nás každoročně spotřeba piva spíše klesá, a to i vlivem stálého zdražování cen, stále vedeme – jupí 🤣.

Pro zajímavost vám přinášíme pětici nejdražších piv světa, kde je cenovka určitě v úplně jiné hladině a jejich cena může v budoucnu růst ještě větším fofrem.

SINK THE BISMARCK, pivovar BrewDog, Skotsko

Pivovar Schorschbräu se zaměřuje na výrobu silných piv už nějakou tu dobu, avšak v roce 2010 ho předběhli Skoti se svým pivem „Potop Bismarcka“.

Sink the Bismarck obsahuje čtyřnásobné množství chmele a je tedy i čtyřnásobně hořká. Obsahuje 41 % alkoholu.

Za 375 ml lahev zaplatíte 7 800 Kč.

JACOBSEN VINTAGE, pivovar Carlsberg, Dánsko

Bylo vyrobeno v roce 2008 v počtu menším než tisíc lahví. Zrálo ve švédských a francouzských dubových sudech. Každá lahev je ozdobena speciální etiketou s litografií od dánského umělce Franse Kannika.

Za 375 ml láhev zaplatíte 9 000 Kč.

ANTARTIC NAIL ALE, pivovar Jarrah Jacks, Austrálie

V tomhle případě vůbec nejde vůbec o nějaké silné pivo (má „jen“ 4,6%). Co z něj učinilo takovouhle drahocennost, byla voda vzniklá rozehřáním obřího kusu ledu z Antarktidy. Vyrobilo se ho jen třicet lahví.

Za 500 ml láhev zaplatíte 20 000 Kč.


THE END OF HISTORY, pivovar BrewDog, Skotsko

Další zářez tohoto pivovaru v našem žebříčku má na svědomí tenhle neobvyklý pivní počin z roku 2010. Ultrasilný mok (55 %), který je v lahvích šikovně upevněných ve zvířecích vycpaninách (veverek a lasic hranostajů).

Za 330 ml lahev zaplatíte 20 000 Kč.

VIELLE BON SECOURS, pivovar Caulier, Belgie

Tuhle dvanáctilitrovou lahev objevili v londýnské restauraci Belgo v roce 2009 – již tehdy byla deset let stará a její cena byla kolem 700 liber (ačkoli se jedná o poměrně slabé – 8% – pivo).

Za obří lahev zaplatíte 28 000 Kč.

Tags: ,