7 signálů, které naznačí, že Vaše manželství příliš dlouho nevydrží

Záleží vám na tom, jakou budete mít svatbu? Zdali za ni utratíte mnoho peněz, pozvete hodně hostů, jestli bude velkolepá nebo skromná? Následující „svatební signály“ podle odborníků značí, že vám to asi moc dlouho nevydrží.

Každý, kdo už zažil svůj svatební den, ho bral pokaždé jinak. Někdo si na něm dal záležet a někomu bylo úplně jedno, jak bude probíhat. Jenže podle britské expertky na vztahy Tracey Cox existují varovné signály, které napovídají, že místo „dokud nás smrt nerozdělí“ následuje spíše rychlý rozvod.

Pojďme se proto společně podívat na následujících 7 signálů, kterých byste se měli vyvarovat, pokud chcete mít dlouhé manželství.

  • Drahá veselka

Jedna americká studie se zaměřila na souvislost mezi drahou svatbou a následným manželstvím. Do studie se zapojilo přes tři tisíce rozvedených a následný výsledek je jasný: Čím dražší svatbu si uspořádáte, tím vám hrozí vyšší riziko rozvodu.

Vysvětlení je jednoduché. Podle Tracey Cox za to může zadluženost, která vzniká díky drahé svatbě a následně se ocitáte v jakémsi stresu z dluhů. Pokud tedy na drahou svatbu nemáte, rozhodně si nepůjčujte.

  • Do 23 let NE!

Další americká studie, kterou zmiňuje Tracey Cox dokazuje, že byste se neměli brát pokud jste mladší 23 let. Důvod je nejasný, možná v tom hraje role „mladické nerozvážnosti“. Každopádně je prokázáno, že manželství do 23 let má 60% šanci, že zkrachuje.

  • Jiný názor je problém

Během svatby byste si měli všimnout, zdali se ve všem shodnete. Kdy se obřad bude konat, kolik hostů pozvat… Pokud se ve většině neshodnete, a budete nuceni jeden či druhý ustupovat ze svých představ, není to zrovna dobré znamení. V zamilovanosti to lehce přejdete, ale vydržíte to celý život?