Ve jménu spokojené pokožky

Každá dáma pohlíží muži nejprve do obličeje, a proto by měli muži mít obličej jako ze škatulky. Pohled z očí do očí je pro první kontakt vždy velice důležitý, přesně podle rčení: „Oči jsou oknem do duše.“ Ženy si všimnou nejen toho, zda máte jemnou a hebkou pokožku, ale také toho, zda o sebe pečujete celkově. Aby o vás žena projevila zájem, musíte jí být sympatický, ale také byste jí měl příjemně vonět. Aroma potu ještě žádnou slečnu neokouzlila.

V následujících řádcích se podíváme na to, jakou kosmetiku byste pro sebe měl zvolit, aby byla vaše pokožka dostatečně reprezentativní.

Pro hladkou pleť

Některé ženy mají v oblibě vousaté muže, popř. muže s knírem. Jiné naopak preferují hladkou tvář. Ve své koupelně byste tudíž měl mít holicí strojek, pěnu na holení, vodu po holení. Voda po holení by měla být šetrná k podrážděné a poškrábané pokožce. Rozhodně by neměla obsahovat žádný alkohol, protože to by vás pak mohlo holení hodně pálit. Jak pěnu na holení, tak i vodu po holení můžete sehnat s různými vůněmi. U žen zabodujete s lehkými vůněmi.

Pokud si pěstujete knír, či plnovous, měl byste se o svou chloubu patřičně starat i vy byste měl ve své koupelně mít uloženou holicí výbavu. Jak se vhodně starat vous, či knír? Obojí by mělo vypadat pěstěným a upraveným dojmem. V nabídce některých specializovaných obchodů, ale dokonce i v drogeriích můžete najít speciální šampon určený právě pro péči o vousy a knír.

Dále můžete používat různé oleje, či pomády, které vašim vousům dodají požadovaný tvar a jako bonus jim dodají lesk. Dalším zajímavým pečujícím prostředkem jsou kondicionéry, které stačí vmasírovat do vašich vousů a přípravek se pak již postará o to, aby vaše chlouba dostala vitamíny, které vousy posílí. Všechny tyto prostředky se postarají o dokonalý pěstěný vzhled a také o dostatečné hygienické ošetření.

Voňavé krémy pro spokojenou pokožku

Rádi byste své pleti pomohli k dokonalosti? První krok, který byste měli udělat před tím, než si vyberete nějaký krém, je zjištění typu pokožky. Pokud se vám hodně tvoří na obličeji pupínky, měli byste si vybrat krém vhodný pro mastnou pleť. Mnoho lidí obzvláště teď v zimě trpí na suchou pleť, tu poznáte podle toho, že se vám málo promašťuje, místy se odlupuje a drolí.

Máte-li na svém obličeji místa, která jsou mastná, ale také ta, která jsou suchá, vaše pokožka je smíšená. Podle těchto pokynů si můžete začít vybírat vhodný krém. V poslední době je hodně moderní přírodní kosmetika, která se těší velké oblibě jak u žen, tak i u mužů.

Kromě krému byste si měl pořídit také peeling, jenž se zaslouží o odstranění odumřelých buněk na vaší pokožce. Tyto odumřelé částečky se většinou spolu s nahromaděným mazem stávají vhodným místem pro nový pupínek. Jedná se o cenově nenáročnou investici do vašeho zdraví.

Vůně pohladí po duši každou něžnou duši

Jak jsme již zmínili výše, každá žena preferuje, když muž krásně voní. Rozhodně však není žádoucí „vonět“ celodenním potem. Dnešní trh nabízí mnohé varianty vůní. Můžete si pro sebe vybrat například deodorant, antiperspirant, kolínskou vodu, či nějaký ten parfém.

Deodorant se vyznačuje tím, že svou vůní na nějakou dobu překryje zápach potu. Pokud si však včas nastříkáte antiperspirant, ochrání vás i před tvorbou potu samotného. Kolínská voda je pak již trošku dražší, ale rozhodně kvalitnější než předchozí dvě jmenované varianty. Nejluxusnější a nejlépe voňavý je parfém, ten vydrží ze všech vůní nejdéle a pyšní se tím, že jeho vůně je nejsilnější.

Vhodnou vůni opět musíte volit podle své osobnosti. Aroma by vás mělo vystihovat, čím vyšší aroma, tím více sebevědomí v sobě máte. Mnohé ženy však mají rády zlatou střední cestu, kde se střetává lehkost s kořeněností.

U nás v redakci preferujeme českou přírodní kosmetiku Vivaco. V nabídce mají širokou nabídku kosmetických produktů jak pro ženy, tak pro muže. Recenze Vivaco napoví, jak dobrá volba této kosmetiky je.