Jak si správně vybrat hodinky?

Nedávno se na našem webu objevil článek věnovaný pánským módním doplňkům. No, a jsou to právě hodinky, jež se dlouhodobě řadí mezi ty vůbec nejoblíbenější. Jak si ale vybrat ty nejvhodnější? Následující řádky vám budiž stručným průvodcem. 

Použití 

Celý proces výběru hodinek by měl začít položením si otázky, kde a při jakých příležitostech je chcete nosit. Výrobci myslí na opravdu široké spektrum možných příležitostí a k dostání jsou tak například formální hodinky k obleku, klasické na běžné denní nošení, módní pro speciální události či sportovní hodinky.  

Rozměry 

Mnoho lidí tento krok podceňuje a denně lze díky tomu potkat pány se směšně velkými či naopak malými hodinkami. Nepsané pravidlo hovoří o tom, že by jejich ciferník měl pokrývat přibližně 75 % šířky zápěstí nositele. Před koupí si rovněž doporučujeme hodinky minimálně jednou osobně vyzkoušet, abyste předešli tomu, že vám nebudou sedět k vašim tělesným proporcím. 

Strojek 

Alfou a omegou výběru vhodných hodinek, alespoň tedy z technologického hlediska je zvolení spolehlivého strojku. Ty se dělí dle pohonu na quartzové (bateriové), častější a pro běžného uživatele dostatečné, leč baterie si žádá pravidelnou výměnu, a mechanické – tyto strojky lze označit za klasické, přičemž je najdeme v útrobách téměř všech prémiových hodinek. 

Požadované funkce 

Dávno pryč jsou doby, kdy hodinky sloužily pouze k zobrazování času, nyní si lze jejich pomocí například změřit tep nebo zjistit aktuální teplotu. Samotnou kategorií jsou v tomto ohledu chytré hodinky, jež se těší každým rokem čím dál tím větší popularitě a které v sobě skýtají nepřeberné množství těchto doplňkových funkcí. 

Cena 

Podstatným kritériem by měla být pochopitelně i cena, ovšem ta by při rozhodování neměla hrát prim. Hodinky přeci jen představují určitou dlouhodobou investici, která se v případě koupě hodinek od spolehlivého a ověřeného výrobce může stát i investicí celoživotní.